A kirándulás öröme

Hegyremegy logoAz iskolai kiránduló klub ötlete nem ebben a tanévben született. Tanárok és diákok közül is sokan vannak, akik rendszeresen szoktak túrázni, vagy szívesen mennének, ha lenne kivel. Egy vidám csapattal bejárni a környező - vagy épp a távolabbi - hegyeket, s völgyeket nagyszerű dolog, mi több, életre szóló élményt jelenthet.

2012 őszén a tanári karból hárman végre egyszerre gondoltuk úgy, hogy az iskola által szervezett kirándulások gyönyörűen megalapozhatják a gyerekekben azt a fajta nyitottságot, természetszeretetet és kirándulásvágyat, amire aztán egy életen át építhetnek.

A kirándulás öröme

A Budenz Hegyremegy Kiránduló Klub alapító tagjai remélik, hogy a közösen eltöltött túrák alatt a jelenlévők olyan tapasztalatokkal gazdagodnak majd, amiket évfolyamtársaikkal, barátaikkal, később pedig saját gyermekeikkel is örömmel megosztanak, s az emberi élet egyik legtermészetesebb hagyományaként viszik tovább az életük során.

Azok a diákok, akik a 2012/2013-as tanévben mind a négy kiránduláson résztvettek, év végén a kiránduló klub logójával ellátott pólót kaptak ajándékba. A klub logójának tervezésében diákok segítettek; a végső változat alapötlete Tóth Szimi (7.b) nevéhez köthető:

hegyrepolo1 Hegyremegy logo hegyrepolo2

A kirándulók részvételét minden alkalommal pecséttel igazoljuk (akár a "nagyok" a Kéktúra útvonalain):

hegyrekonyv 010 hegyrekonyv 013 hegyrekonyv 003