Nagyszerű eredmények a 2014. évi Országos Kompetenciamérésben

Kategória: OKM

A Budenz József Általános Iskola és Gimnázium alapozó szakaszában (1-6. osztályig) folyó készségfejlesztésnek, az egész iskolában zajló tehetségfejlesztő és a felzárkóztató pedagógiai folyamatoknak köszönhetően, a tanulás tanításának és a tanulói személyiség önreflektív – szemlélet kialakításának nagyszerű eredményét olvashatják a 2014. évi országos kompetenciamérés grafikonjain és táblázataiban.

bjaig2014 atlagbjaig2014 atlag2

2004 óta foglalkozunk az Országos Kompetenciamérés (továbbiakban OKM) eredmények elemzésével, azok beépítésével a szaktárgyi folyamatokba.

Kiemelten kezeljük a tanulás-tanítás folyamatát, a tanulói tudásalkotás önreflektív szemléletének erősítését, a gyakorló feladatok kiválasztását, a feladatértelmezési, illetve tanulási szokások kialakítását.

Az OKM mérésben évek óta nagyon szépen teljesítettek tanulóink, ám kiemelkedő eredmények született a 2014. évi május végi méréseredményekben:

• a 6. évfolyamon matematikában és szövegértésben tágabb környezetünket is tekintve (kerület) a legjobb eredményt;

bjaig2014 matek 6bjaig2014 szovert 6

• a 8. évfolyamon matematikában a legjobb, szövegértésben pedig a második legjobb eredményt;

bjaig2014 matek 8bjaig2014 szovert 8

• a 10. évfolyamon szövegértésben a második legjobb eredményt érték el a tanulók.

bjaig2014 matek 10bjaig2014 szovert 10