Jól teljesítettünk a 2017. évi Országos Kompetenciamérésben is

Kategória: OKM

A Budenz József Általános Iskola és Gimnázium alapozó szakaszában (1-6. osztályig) folyó készségfejlesztésnek, az egész iskolában zajló tehetségfejlesztő és a felzárkóztató pedagógiai folyamatoknak köszönhetően nagyszerű eredményeket értünk el a 2017. évi országos kompetenciamérés alkalmával is.

2004 óta foglalkozunk az Országos Kompetenciamérés (továbbiakban OKM) eredmények elemzésével, azok beépítésével a szaktárgyi folyamatokba. Kiemelten kezeljük a tanulás-tanítás folyamatát, a tanulói tudásalkotás önreflektív szemléletének erősítését, a gyakorló feladatok kiválasztását, a feladatértelmezési, illetve tanulási szokások kialakítását.

Az OKM mérésben évek óta nagyon szépen teljesítettek tanulóink, kiemelkedő eredmények születtek a 2017. évi méréseken is:

A 6. évfolyamon matematikában és szövegértésben tágabb környezetünket is tekintve (Budapest)

az első négyben.

Matematika 6. osztály      Szövegértés 6. osztály