Kerületi versenyek

Eredményt hirdettek a Bolyai matematikaversenyen

Idén októberben immár 14. alkalommal rendezték meg a Bolyai matematikaversenyt. A megmérettetésen négyfős csapatokban oldottak meg a gyerekek egy 14 feladatból álló feladatlapot. A verseny rendkívüli népszerűségnek örvend a 3–8. osztályos tanulók körében; ebben az évben országos szinten több mint 46 ezer diák vett részt rajta. A II. kerületből 436 csapat (közel 1044 tanuló) mérte össze tudását.

Iskolánkat TITI KATALIN vezette csapat képviselte: "– Ha nem értünk volna el helyezést, akkor is örültem volna, hogy részt vettünk a versenyen, hiszen fejleszti a gyerekek elvont gondolkodását, amire szükség van a mai világban. Külön nem készültünk rá, ezért nem aggódtunk; ez is kellett az első helyezéshez. Minden órám logikai
feladatokkal kezdődik, a gyerekek igénylik és szeretik is. És hogy lehet-e szeretni a matematikát? Az osztályomból 22-en indultak a versenyen és 19-en bekerültek az első 25 közé. Nagyon ügyesek és okosak, büszke vagyok rájuk!"

"Jön a vitaminok hada, nyerjen a táplálkozástudorok csapata"

A kerületi egészséges táplálkozás versenyen iskolánk csapata 2. helyezett lett.

A csapat tagjai: Galántai Laura 9.o., Magdali Alexandra 9.o. és Orehovszki Alexandra 9.o.

Felkészítő tanár: Csenki József

Cultura Nostra Történelemverseny

A gimnazisták kerületi versenyén a csapatunk bejutott a területi fordulóba. A csapat tagjai: Hajduska Zsófia 12.o., Orbán Laura 12.o. és Nagy Kristóf 12.o.

Felkészítő tanár: Jáhner Eszter

Mohamedtől Nagy Károlyig

A kerületi történelem-könyvtárhasználati versenyen a felső tagozatos csapatunk V. helyet érte el.

A csapat tagjai: Szeredás Bálint 6.a, Varga Vázsony 6.a és Mayer Martin 7.o.

Felkészítő tanár: Jáhner Eszter

Bolyai természetismereti verseny/6. évfolyam

Ezen az új kerületi versenyen 82 csapat indult el, köztük 5 csapattal versenyzett a mi iskolánk is. A legjobb eredményt a 6.a osztály egyik csapata érte el a 13. helyükkel. A csapat tagjai: Bodó Bence, Horváth Bálint, Szeredás Bálint és Varga Vázsony. Felkészítő tanár: Sió Dávid