Alsó tagozatosok most először vettek részt ilyen, ún. Többpróba versenyen, de eredményeinket látva érdemes lesz a jövőben is elmenni.

A 2. korcsoportban csak fiú csapatot indítottunk, akik a "60 m futás-távolugrás-kislabdahaítás-4x100-as váltó" kombinációban fantasztikus teljesítményt nyújtva a 2. helyet szerezték meg a 8 csapatos mezőnyben Az egyéni versenyben pedig a győzelemért Kocsa Pillmann Móric  (3.b) és Tóth Zsombor (5.a - de 2000-es születésű) között egyetlen pont döntött, így a dobogó első két fokára budenzes gyerek állhatott...  volna, de egy fatális elírás miatt Zsombi  eredményét csak pár nappal később korrigálták. Persze teljesítményéből ez semmit sem von le, mint ahogy a többi csapattagoknak is jár a gratuláció!

P19-04-11_16.31

1. Kocsa Pillmann Móric  (3.b) 341 pont

2. Tóth Zsombor              (5.b) 340 pont

23-26.Kelemen Zsombor     (4.b) 267 pont

27. Komma László              (4.b) 266 pont

28. Sőti Levente                  (3.b) 261 pont

40. Balog Mendel                (4.a)  231 pont

Felkészítő tanár (mindkét korcsoportban): Létay Dániel

P19-04-11_16.36

Reménykedtünk,  hogy a legkisebbek versenyében is jól helytállnak majd csapataink- és így is lett, ha a nagyobbakat  nem is sikerült felülmúlni.

A kislányoknál  a futást nyerve Ott Edina (2.c)  összesítésben 2. helyezést ért el, de elismerésre méltó Ivanovics Réka (2.b) 10. és Hajós Panna (2.a) 11. helyzése is. Hatalmas hajrával - a váltófutást megnyerve - lánycsapatunk odaért a dobogó harmadik fokára. (Hát még ha eljött volna Huller Emma a 3.a-ból, aki sajnos megsérült, pedig legalább olyan ügyesnek tűnt az iskolai válogatáson mint Edina.) Csapatunkat így az említett kislányokon kívül Mazuch Dorina (2.c) Albrecht Amanda (2.a) és Pável Zoé(2.b) alkották. Ügyesek voltak!

P20-05-11_13.05

A kisfiúknál a legjobb versenyzőnk Herczenik Ádám  (2.a) egyéniben az előkelő 4. lett, de a mezőny első felében végzett Borsos Ádám (2.c) is,  akinek a dobásban elért 2. helye az összetett 18. helyhez volt elég. Elszántan hajtottak még a csapatért Tóth Endre  (2.c) Bokor Ármin (2.b) Szabó Kristóf (2.a) és Zsanda Barna (2.a) is, így csapatunk az összesített 5. helyet szerezte meg.

Összegezve: 1 arany, 3 ezüst és 1 bronz érmet szereztünk "zöldfülűként", ami szenzációs teljesítmény,  egyik korcsoportban  sem vallottunk szégyent a versenyen,  a fantasztikus érmeseken kívül is mindenki teljes erejéből küzdött - fergeteges szülői szurkolás mellett - , amit viszont lehet és kell fejleszteni az a kislabdahajítás, mert a kisebb  versenyzőink többségének ez volt gyenge pontja.  Jövőre megmutatjuk!