Már rutinos résztvevőként vettünk részt az idei versenyen, bár csapatunk elég komoly "fiatalításon" esett át, pl. az ötödikes  11 évesektől búcsút kellett vennünk...  így 7 olyan versenyzőnk volt, aki korábban már indult ilyen megmérettetésen. (az ő nevüket írtuk vastag betűvel)

Nemcsak csapatunk, de a feladatok is változtak, a házigazdák a Mikulás-nap közelsége miatt több feladatot ehhez alakítottak át. Csapatunknak pont ezek a feladatok nem is okoztak gondot, sőt...

Az első feladat során szaloncukrokat kellett egy Mikulás sapkába dobálni, és 24-ből 22 ott is landolt - a többi csapatok teljes ámulatára.

Vezettünk, majd a második "alagutas" feladatban a győzteshez hasonló technikával de picit lassabb végrehajtással másodikak lettünk.

A harmadik feladat  (pókjárás-rákjárás )  sorsdöntő volt. Szinte végig vezettünk, aztán elfogyott az előny, s bár utolsó emberünk visszahozta a vezetést,
sajnos a cél előtt két méterrel megbicsaklott és ismét a 2. hely lett a mienk a házigazda  és már vezető Újlaki mögött.

Ez a pici hátrány kicsit elkedvetlenítette a csapatot és a következő labdarakodós feladatban annyi hibát követtünk el, hogy 5. helyünkkel a Szabó Lőrinc iskolát is magunkra húztuk, velük azonos ponttal vártuk az utolsó feladatot és még az ezüstérem is veszélybe került.

Szerencsére a szánkóhúzós feladatot elég jól kigyakoroltuk, Ádám Lili anyukája is ügyes utazó Mikulásnak bizonyult, sőt, fergeteges volt szülői szurkolótáborunk,  így korábbi két diákolimpiai helyezésünket túlszárnyalva csapatunk a 2. helyen végzett -  mindent egybevetve kiváló szerepléssel és fantasztikus  küzdőképességgel.

Gratulálunk a csapattagoknak!

Szabó Stefi 2.a, Ádám Lili 2.b, Zsanda Adél 3.b, Bánovics Anna 3.b, Blazsejovszky Nelli 3.b, Szöllősi Zsombor 3.b, Csányi Marci 3.a. , Petkovics Bence 3.a, Molnár Anna 4.a, Apjok Réka 4.b, Seres Adél 4.b, Kelemen Csongor 4.b, Kirády Marcell 4.b, Sólyom Barna 4.b, Udvarhelyi Marci 4.b, Ivanovics  Réka 5.b

Csapatvezetők: Létay Dániel, Tompa Dávid