Eredményt hirdettek a Bolyai matematikaversenyen

Idén októberben immár 14. alkalommal rendezték meg a Bolyai matematikaversenyt. A megmérettetésen négyfős csapatokban oldottak meg a gyerekek egy 14 feladatból álló feladatlapot. A verseny rendkívüli népszerűségnek örvend a 3–8. osztályos tanulók körében; ebben az évben országos szinten több mint 46 ezer diák vett részt rajta. A II. kerületből 436 csapat (közel 1044 tanuló) mérte össze tudását.

Iskolánkat TITI KATALIN vezette csapat képviselte: "– Ha nem értünk volna el helyezést, akkor is örültem volna, hogy részt vettünk a versenyen, hiszen fejleszti a gyerekek elvont gondolkodását, amire szükség van a mai világban. Külön nem készültünk rá, ezért nem aggódtunk; ez is kellett az első helyezéshez. Minden órám logikai
feladatokkal kezdődik, a gyerekek igénylik és szeretik is. És hogy lehet-e szeretni a matematikát? Az osztályomból 22-en indultak a versenyen és 19-en bekerültek az első 25 közé. Nagyon ügyesek és okosak, büszke vagyok rájuk!"