Cookie-k

Eredményeink

Angol verseny

Kerületi versenyen 1. helyezést ért el Herczeg Anna 6.a, Kormos Rebeka 6.a, Sólyom Gergő, 6.a, Klenk Gusztáv Dimitriosz 6.b  összeállítású csapatunk  Bárány Edina tanárnő vezetésével. Gratulálunk!

Kazinczy-verseny

A kerületi Kazinczy Anyanyelvi versenyen 1. helyzést ért el Molnár Maja 9. osztályos tanulónk.

Felkészítő tanárai: Pleskó Ilona, Czupi Veronika, Székelyné Nagy Zsuzsanna

Gratulálunk!

Kerületi sakk diákolimpia

Kevés versenyzővel, de nagyon eredményesen szerepeltünk a sakk diákolimpián.

Az 1. korcsoportos fiúknál a 6-os döntőbe jutott Rahóty Márk 2.a  és Broderick Tamás 1.c.

Itt mindketten nagyon jól játszottak, végül a bp-i döntőt megcélozva  Márk 2 helyen,

míg Tomi 5. helyen végzett.

IMG349

A 2. korcsoportos lányoknál élete első versenyén indulva Kozma Zoé (3.b) bronzérmet nyert.

IMG347

A 6. korcsoportos fiúk közt Holicska Marcell 12.o-s tanulónk 1. lett és a fővárosi döntőbe jutott.

(Felkészítők: Nádasi Balázs, Szekeres Ferenc, Létay Gyula  csapatvezető: Létay Dániel)

 

Gratulálunk!Nevezetes események

Fővárosi népdal-verseny

Két csoporttal képviseltük iskolánkat és a 2. kerületet a fővárosi népdalversenyen a Fazekas Gimnáziumban.

 

A 6. b osztályos "Regruták" csoportja (Klenk Gusztáv Dimitriosz, Marján Máté, Pető Dávid, Rácz Benedek, Sőti Levente)

mezőségi katonadalokat előadva ARANY minősítést kapott. (Felkészítők: Salamon Dóra, Létay Dániel)

 

Az ötödik osztályos "Kukutyini kölykök" csoportja (Szeredás Bálint, Varga Vázsony 5.a  és Mazuch Dorina, Ott Edina 5.b)

somogyi dalcsokor összeállítást énekelve EZÜST minősítést nyert. (Felk: Czupi Veronika)

 

Gratulálunk valamennyiüknek!

Úszó diákolimpia

Ivanovics Réka 5.b osztályos tanulónk 3. helyezést ért el a budapesti úszó diákolimpián 50 méteres gyorsúszásban,
így jogot nyert az országos döntőn való indulásra. Gratulálunk!

Játékos sportverseny diákolimpia

Már rutinos résztvevőként vettünk részt az idei versenyen, bár csapatunk elég komoly "fiatalításon" esett át, pl. az ötödikes  11 évesektől búcsút kellett vennünk...  így 7 olyan versenyzőnk volt, aki korábban már indult ilyen megmérettetésen. (az ő nevüket írtuk vastag betűvel)

Nemcsak csapatunk, de a feladatok is változtak, a házigazdák a Mikulás-nap közelsége miatt több feladatot ehhez alakítottak át. Csapatunknak pont ezek a feladatok nem is okoztak gondot, sőt...

Az első feladat során szaloncukrokat kellett egy Mikulás sapkába dobálni, és 24-ből 22 ott is landolt - a többi csapatok teljes ámulatára.

Vezettünk, majd a második "alagutas" feladatban a győzteshez hasonló technikával de picit lassabb végrehajtással másodikak lettünk.

A harmadik feladat  (pókjárás-rákjárás )  sorsdöntő volt. Szinte végig vezettünk, aztán elfogyott az előny, s bár utolsó emberünk visszahozta a vezetést,
sajnos a cél előtt két méterrel megbicsaklott és ismét a 2. hely lett a mienk a házigazda  és már vezető Újlaki mögött.

Ez a pici hátrány kicsit elkedvetlenítette a csapatot és a következő labdarakodós feladatban annyi hibát követtünk el, hogy 5. helyünkkel a Szabó Lőrinc iskolát is magunkra húztuk, velük azonos ponttal vártuk az utolsó feladatot és még az ezüstérem is veszélybe került.

Szerencsére a szánkóhúzós feladatot elég jól kigyakoroltuk, Ádám Lili anyukája is ügyes utazó Mikulásnak bizonyult, sőt, fergeteges volt szülői szurkolótáborunk,  így korábbi két diákolimpiai helyezésünket túlszárnyalva csapatunk a 2. helyen végzett -  mindent egybevetve kiváló szerepléssel és fantasztikus  küzdőképességgel.

Gratulálunk a csapattagoknak!

Szabó Stefi 2.a, Ádám Lili 2.b, Zsanda Adél 3.b, Bánovics Anna 3.b, Blazsejovszky Nelli 3.b, Szöllősi Zsombor 3.b, Csányi Marci 3.a. , Petkovics Bence 3.a, Molnár Anna 4.a, Apjok Réka 4.b, Seres Adél 4.b, Kelemen Csongor 4.b, Kirády Marcell 4.b, Sólyom Barna 4.b, Udvarhelyi Marci 4.b, Ivanovics  Réka 5.b

Csapatvezetők: Létay Dániel, Tompa Dávid

sport

Bolyai Matematika Csapatverseny - ezüst helyezés

Bolyai Matematika Csapatverseny - ezüst helyezés

Gratulálunk az 5.a osztály "Agymenők" csapatának, mely a 2013/2014-es tanévben a Bolyai Matematika Csapatverseny budapesti fordulóján harmadik helyezést ért el! Iskolánk büszkeségei, a csapattagok: Bodó Bence, Herczenik Ádám, Horváth Bálint és Varga Vázsony.

Kerületi népdaléneklési verseny

Kiemelt arany helyezés

Iskolánk kamaracsoportja a kerületi népdaléneklési versenyen KIEMELT ARANY minősítést ért el és továbbjutott a fővárosi döntőbe.

A csoport tagjai: Ott Edina (5.c), Mazuch Dorina (5.c), Varga Vázsony (5.a), Szeredás Bálint (5.a)

Felkészítő tanár: Czupi Veronika

(A produkcióról készült videó az alábbi címen megtekinthető:

https://www.youtube.com/watch?v=aneNQCDwIp4   

További indulóink is szépen szerepeltek...

Bővebben ...

Kötélugró diákolimpia

Tanulóink először vettek részt ebben a sportágban kerületi versenyen és a várakozáson felül szerepeltek, igaz,

ebben sokat segített az RG-s (ritmikus gimnasztika) múlt - vagy inkább jelen...

A feladat nem tűnt bonyolultnak - 30 mp-en keresztül minél több áthajtást kellett megcsinálni a kötéllel.

Ez a legjobbaknak akár 100 felett is lehetett, a mieink számszerű eredményét hivatalosan nem közölték, de

nekünk annyi is bőven elég volt, hogy a leány 1. kcs-ban Fehér Maja (2.a) 1. lett, Szabó Stefi (2.a) pedig 3.,

a leány 2. korcsoportban pedig Apjok Réka (4.b) a gyorsasági kategóriában 3., a duplázóban 2. helyet ért el.

Rajtuk kívül még Radváényi Nóra (4.b) vett részt a versenyen és valamennyien megérdemlik a gratulációt!

Csapatvezető: Létay Dániel

Copyright

Copyright © 2020 Budenz József Általános Iskola és Gimnázium. Minden jog fenntartva.
Weboldalépítés: Glorius Art Studio

OM azonosító: 034802
1021 Budapest, Budenz út 20-22.
Tel: +361-394-3177