Cookie-k

Eredményeink

Kerületi sakk diákolimpia

Kategória: Kerületi versenyek

Kevés versenyzővel, de nagyon eredményesen szerepeltünk a sakk diákolimpián.

Az 1. korcsoportos fiúknál a 6-os döntőbe jutott Rahóty Márk 2.a  és Broderick Tamás 1.c.

Itt mindketten nagyon jól játszottak, végül a bp-i döntőt megcélozva  Márk 2 helyen,

míg Tomi 5. helyen végzett.

IMG349

A 2. korcsoportos lányoknál élete első versenyén indulva Kozma Zoé (3.b) bronzérmet nyert.

IMG347

A 6. korcsoportos fiúk közt Holicska Marcell 12.o-s tanulónk 1. lett és a fővárosi döntőbe jutott.

(Felkészítők: Nádasi Balázs, Szekeres Ferenc, Létay Gyula  csapatvezető: Létay Dániel)

 

Gratulálunk!Nevezetes események

Karate diákolimpia

Kategória: Országos versenyek

A WKF Karate diákolimpia országos döntőjében 1. helyezést ért el Metz Rebeka 7.b osztályos tanulónk. Gratulálunk!

   2014. Diákolimpia2014 Diákolimpia dobogó

Fővárosi népdal-verseny

Kategória: Budapesti versenyek

Két csoporttal képviseltük iskolánkat és a 2. kerületet a fővárosi népdalversenyen a Fazekas Gimnáziumban.

 

A 6. b osztályos "Regruták" csoportja (Klenk Gusztáv Dimitriosz, Marján Máté, Pető Dávid, Rácz Benedek, Sőti Levente)

mezőségi katonadalokat előadva ARANY minősítést kapott. (Felkészítők: Salamon Dóra, Létay Dániel)

 

Az ötödik osztályos "Kukutyini kölykök" csoportja (Szeredás Bálint, Varga Vázsony 5.a  és Mazuch Dorina, Ott Edina 5.b)

somogyi dalcsokor összeállítást énekelve EZÜST minősítést nyert. (Felk: Czupi Veronika)

 

Gratulálunk valamennyiüknek!

Úszó diákolimpia

Kategória: Budapesti versenyek

Ivanovics Réka 5.b osztályos tanulónk 3. helyezést ért el a budapesti úszó diákolimpián 50 méteres gyorsúszásban,
így jogot nyert az országos döntőn való indulásra. Gratulálunk!

Játékos sportverseny diákolimpia

Kategória: Kerületi versenyek

Már rutinos résztvevőként vettünk részt az idei versenyen, bár csapatunk elég komoly "fiatalításon" esett át, pl. az ötödikes  11 évesektől búcsút kellett vennünk...  így 7 olyan versenyzőnk volt, aki korábban már indult ilyen megmérettetésen. (az ő nevüket írtuk vastag betűvel)

Nemcsak csapatunk, de a feladatok is változtak, a házigazdák a Mikulás-nap közelsége miatt több feladatot ehhez alakítottak át. Csapatunknak pont ezek a feladatok nem is okoztak gondot, sőt...

Az első feladat során szaloncukrokat kellett egy Mikulás sapkába dobálni, és 24-ből 22 ott is landolt - a többi csapatok teljes ámulatára.

Vezettünk, majd a második "alagutas" feladatban a győzteshez hasonló technikával de picit lassabb végrehajtással másodikak lettünk.

A harmadik feladat  (pókjárás-rákjárás )  sorsdöntő volt. Szinte végig vezettünk, aztán elfogyott az előny, s bár utolsó emberünk visszahozta a vezetést,
sajnos a cél előtt két méterrel megbicsaklott és ismét a 2. hely lett a mienk a házigazda  és már vezető Újlaki mögött.

Ez a pici hátrány kicsit elkedvetlenítette a csapatot és a következő labdarakodós feladatban annyi hibát követtünk el, hogy 5. helyünkkel a Szabó Lőrinc iskolát is magunkra húztuk, velük azonos ponttal vártuk az utolsó feladatot és még az ezüstérem is veszélybe került.

Szerencsére a szánkóhúzós feladatot elég jól kigyakoroltuk, Ádám Lili anyukája is ügyes utazó Mikulásnak bizonyult, sőt, fergeteges volt szülői szurkolótáborunk,  így korábbi két diákolimpiai helyezésünket túlszárnyalva csapatunk a 2. helyen végzett -  mindent egybevetve kiváló szerepléssel és fantasztikus  küzdőképességgel.

Gratulálunk a csapattagoknak!

Szabó Stefi 2.a, Ádám Lili 2.b, Zsanda Adél 3.b, Bánovics Anna 3.b, Blazsejovszky Nelli 3.b, Szöllősi Zsombor 3.b, Csányi Marci 3.a. , Petkovics Bence 3.a, Molnár Anna 4.a, Apjok Réka 4.b, Seres Adél 4.b, Kelemen Csongor 4.b, Kirády Marcell 4.b, Sólyom Barna 4.b, Udvarhelyi Marci 4.b, Ivanovics  Réka 5.b

Csapatvezetők: Létay Dániel, Tompa Dávid

sport

Bolyai Matematika Csapatverseny - ezüst helyezés

Kategória: Budapesti versenyek

Bolyai Matematika Csapatverseny - ezüst helyezés

Gratulálunk az 5.a osztály "Agymenők" csapatának, mely a 2013/2014-es tanévben a Bolyai Matematika Csapatverseny budapesti fordulóján harmadik helyezést ért el! Iskolánk büszkeségei, a csapattagok: Bodó Bence, Herczenik Ádám, Horváth Bálint és Varga Vázsony.

Kerületi népdaléneklési verseny

Kategória: Kerületi versenyek

Kiemelt arany helyezés

Iskolánk kamaracsoportja a kerületi népdaléneklési versenyen KIEMELT ARANY minősítést ért el és továbbjutott a fővárosi döntőbe.

A csoport tagjai: Ott Edina (5.c), Mazuch Dorina (5.c), Varga Vázsony (5.a), Szeredás Bálint (5.a)

Felkészítő tanár: Czupi Veronika

(A produkcióról készült videó az alábbi címen megtekinthető:

https://www.youtube.com/watch?v=aneNQCDwIp4   

További indulóink is szépen szerepeltek...

Bővebben ...

Kötélugró diákolimpia

Kategória: Kerületi versenyek

Tanulóink először vettek részt ebben a sportágban kerületi versenyen és a várakozáson felül szerepeltek, igaz,

ebben sokat segített az RG-s (ritmikus gimnasztika) múlt - vagy inkább jelen...

A feladat nem tűnt bonyolultnak - 30 mp-en keresztül minél több áthajtást kellett megcsinálni a kötéllel.

Ez a legjobbaknak akár 100 felett is lehetett, a mieink számszerű eredményét hivatalosan nem közölték, de

nekünk annyi is bőven elég volt, hogy a leány 1. kcs-ban Fehér Maja (2.a) 1. lett, Szabó Stefi (2.a) pedig 3.,

a leány 2. korcsoportban pedig Apjok Réka (4.b) a gyorsasági kategóriában 3., a duplázóban 2. helyet ért el.

Rajtuk kívül még Radváényi Nóra (4.b) vett részt a versenyen és valamennyien megérdemlik a gratulációt!

Csapatvezető: Létay Dániel

2. ker. Mezei futó verseny - 8 érem!

Kategória: Kerületi versenyek

Fantasztikusan szerepeltek tanulóink a kerületi mezei futó diákolimpián a Nagyréten.

A Kaptatón már megvillanó gyerekek közül is sokan megismételték remek eredményüket és csapataink is kitettek magukért.

1. kcs lányok: 3. Gál Zsófi 1.c

2. kcs lányok: 2. Czakó Bogi 4.b, 3. Ivanovics Réka 5.b

IMG233

 Ők  bronzérmet nyertek a csapattal is, melynek további tagjai: Molnár Anna 4.a, Apjok Réka 4.b

2. kcs fiúk: 2. Kelemen Csongor 4.b, 3. Kirády Marcell 4.b 

IMG232

Ők a fiúcsapattal is nyertek egy ezüstérmet.  További tagok: Sólyom Barna 4.b, Udvarhelyi Márton 4.b, Rékassy Botond 4.a

3. kcs fiúk: 3. Solomon Kármil 6.a

5. kcs lányok: 2. helyezett lett gimis  lánycsapatunk:

Felkészítők: Pillmann Mariann, Létay Dániel

Gratulálunk!

 

2. ker Foci Diákolimpia - 2013 ősz

Kategória: Kerületi versenyek

4. korcsoportos csapatunk bronzérmet nyert a versenyen.

A csapat tagjai:  Bende Leó 8.b, Holicska Tamás, Medgyesi Kornél, Róbert Bálint, Seereiner Márk 7.a  Stekl Zsigmond, Kelemen Zsombor 7.b

Csapatvezető: Sió Dávid

Gratulálunk!