Cookie-k

Eredményeink

Győzelem a 2. kerületi foci diákolimpia téli fordulójában

Kategória: Kerületi versenyek

1. korcsoportos csapatunk 1. helyezést ért el  a 2. kerületi foci diákolimpián.

Hatalmas küzdelemben lelkes játékkal értük el a sikert, melyhez az egész csapatnak óriási gratuláció jár. Már az elődöntőkben is keményen meg kellett dolgoznunk a döntőbe jutásért, mert a Szabó Lőrinc iskola  elleni 0:0 után feladták nekünk a leckét  iménti ellenfeleink. 8:0--ra győztek az Újlaki ellen, tehát nekünk 9-cel kellett volna győzni a biztos továbbjutáshoz. Kelemen Csongi és a Kirády testvérek vezényletével azonban 13:0-ig meg sem álltunk, sikerült tehát a 4-es döntőbe kerülni.

Erre kb két hét múlva került sor, s eddigre megérkezett az influenza járvány is. Szerencsére az utolsó pillanatokra mindenki magához tért, volt aki még kicsit betegen jött el, de a végén senki sem csalódott.  Az első meccsünkön a Fillér ellen elég nehezen izzadtuk ki a 2:1-es győzelmet, ehhez kellett Csongi félpályás bődületes szabadrúgásgólja is. A Klebelsberg iskola ellen is kissé döcögősen ment a játék, a nehezen megszerzett előnyt egy potyagóllal eladtuk, de végül szerencsére maradt az 1:1, amivel megmaradt az esély a végső győzelemre. igaz, ehhez a két győzelemmel álló Törökvész suli csapatán  keresztül vezetett az út. Ha nyerünk, mienk a kupa... és sikerült! Nagyon fegyelmezetten és végre eredményesen játszottak a srácok, szép gólokkal őrölték fel az ellenfelet, akik csak az utolsó pillanatokban tudtak szépíteni, így alakult ki a 3:1-es végeredmény.

Csapatunkban mindenki remekül játszott,Kelemen Csongi fontos gólokat lőtt az első két meccsen, Kirády Ábel és Marcell úgyszintén, közülük most Marci kapta a különdíjat, aki ráadásul a betegágyból épp kikelve hajtotta végig a meccset. Természetesen Sólyom Barni magabiztos védőjátékát, Soos Levi hatalmas ütközéseit, Sipőcz Balázs kapusbravúrjait, Tóth Balázs és Herczegh Levente védőmunkáját valamint  újoncunk Horváth Bendegúz bátor játékát és gólpasszát is meg kell említeni, melyek kellettek a sikerhez.

Reméljük, a tavaszi fordulóban is ilyen lelkesen és eredményesen játszanak majd a fiúk.

A csapat tagjai: áll- Sólyom Barni 2.b   térdelnek- Herczeg levente 2.b, Horváth Bendegúz 2.a Kirády Marcell 2.b,  Tóth Balázs 2.b, Kelemen Csongor  2.b, kirády Ábel 2.b, Sipőcz Balázs (kapus) 2.b, Soos Levente 3.b

Edző: Markóczy Csaba  Csapatvezető: Létay Dániel

Fociolimpia döntő 2012 010

2. ker. asztalitenisz diákolimpia

Kategória: Kerületi versenyek

Az igen gyengén és kaotikusan szervezett kerületi versenyen

Pálfy Jakab 5.b osztályos tanulónk 1. helyezést ért el a 2. korcsoportos fiúk mezőnyében.

Gratulálunk!

IMG037

aranyérem az Országos Alpesi si diákolimpián

Kategória: Országos versenyek

Az ausztriai St.Lambrechtben rendezett  országos alpesi sí diákolimpián a Leány  1. korcsoportban

1. lett és aranyérmet nyert Czakó Boglárka  2. b osztályos tanulónk.

Gratulálunk!

(a kép egy régebbi versenyen készült, de Bogi ott is győzött)

Úszás diákolimpia országos döntő

Kategória: Országos versenyek

Az úszó diákolimpia országos döntőjén Székesfehérváron

a leányok 1. korcsoportos 50 méteres gyorsúszó számában

3. helyezést ért el Ivanovics Réka (3.b) osztályos tanulónk,

 aki egyéni csúcsot úszva szerezte meg a bronzérmet!

Gratulálunk!

Réka futamát itt lehet megnézni videón>>>
(az 1. felvétel utolsó futamában kb. 0h 30m 00 s-től , a 2. pályán... )

Réka orszdiák

Fővárosi Népdalverseny

Kategória: Budapesti versenyek

A fővárosi népdalverseny 5-6.évfolyamosok számára megrendezett fordulójában

ARANY minősítést érdemelt ki a

Balog Mendel 5.a, Létay Csongor 5.a, Pálfy Jakab 5.b Stekl Zsigmond 5.b

összeállítású "Zsiványok" kamaracsoportunk, mely Tisza-menti betyárdalokkal nyűgözte le a szakmai zsűrit.


zsivanyok

Szóló kategóriában Létay Csongor EZÜST minősítést nyert a dunántúli szegénylegények dalaival.

Felkészítő tanáraik: Salamon Dóra, Létay Dániel

2. kerületi komplex rajzverseny

Kategória: Kerületi versenyek

A kerületi komplex rajzversenyen, ahol egy hozott grafika mellett

a helyszínen kellett elkészíteni egy kisplasztikai alkotást (szobrot)

3. helyezést ért el Kozma Bánk 3.b osztályos tanulónk.

Felkészítő tanára:  Frigyesy Krisztina

Gratulálunk!

Herman Ottó országos biológia verseny 2. ker forduló

Kategória: Kerületi versenyek

A kerületi fordulóban 1. helyezést ért el és továbbjutott Holl Ágoston 8.b osztályos tanulónk.

Felkészítő tanára: Sándorfiné Hóbor Margit

Gratulálunk!

Teleki Pál földrajz verseny

Kategória: Kerületi versenyek

A Teleki Pál országos  földrajz verseny  kerületi fordulójában

1. helyezést ért el és továbbjutott Szirtes András 7.b osztályos tanulónk.

Felkészítő tanára: Sándorfiné Hóbor Margit

Gratulálunk!

"Szép magyar beszéd" 2.kerületi verseny középiskolásoknak

Kategória: Kerületi versenyek

A középiskolai 11-13. évfolyamosok kategóriájában

1. Herczku Virág Vivien 12. o

 

A középiskolai 9-10. évfolyamosok kategóriájában

3. Tímár Benjamin 9. o

Felkészítő tanáruk: Pleskó Ilona

Gratulálunk!

Budapesti Úszó Diákolimpia

Kategória: Budapesti versenyek

ivanovics3 

 

  A Budapesti úszó Diákolimpia leány 1. korcsoportjában 

  50 méteres gyorsúszásban

  1. Ivanovics Réka 3.b

  aki ezzel a márciusi országos döntőbe is bejutott.

  Gratulálunk és további sok sikert!

 

 

ivanovics2

  ivanovics1