Közösségi szolgálat

Közösségi szolgálat - együttműködő szervezetek

A Budenz József Általános Iskola és Gimnázium az alábbi szervezetekkel kötött együttműködési megállapodást:

Budapest Főváros II. Kerületi Önkormányzat Intézményeket Működtető Központ

Székhely: 1021 Bp. Vadaskerti utca 13.

III. Gondozási Központ

Székhely: 1028 Bp. Kazinczy utca 47.

Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság Észak-budai Katasztrófavédelmi Kirendeltség

Székhely: 1035 Bp. Vihar utca 3.

Budapest II. Kerületi Önkormányzati Családsegítő és Gyermekjóléti Központ

Székhely: 1027 Bp. Horváth utca 2-12.

KSH Könyvtár

Székhely: 1024 Bp. Keleti Károly utca 5.

Virág Árok Óvoda

Székhely: 1026 Bp. Virág árok utca 8.

Gláser Jakab Emlékalapítvány

Székhely: 1082 Bp. Práter utca 23.

AFS Magyarországi Nemzetközi Csereprogram Alapítvány

Székhely: 1123 Bp. Alkotás utca 37.I/6.

Akadémia Óvoda és Bölcsőde

Székhely:1022 Bp. Barsi utca 3.

Pesthidegkúti Szabadidő Sport Egyesület

Székhely: 1028 Bp. Vadetető utca 5.

II. Kerületi Sport és Szabadidősport Nonprofit Kft.

Székhely: 1024 Bp. Mechwart liget 1.

Kolozsvár utca Óvoda

Székhely: 1028 Bp. Kolozsvár utca 15-19.

Európalánta Közhasznú Egyesület

Székhely: 1037 Bp. Fergeteg utca 15.

A közösségi szolgálatról

2016. január 1-jétől az érettségi kötelező előfeltétele lesz 50 órát teljesíteni az iskolai közösségi szolgálat keretében.

Ti választhatjátok ki iskolátok lehetőségei között, hogy milyen tevékenységet akartok végezni.

A „közösségi szolgálat: szociális, környezetvédelmi, a tanuló helyi közösségének javát szolgáló, szervezett keretek között folytatott, anyagi érdektől független, egyéni vagy csoportos tevékenység és annak pedagógiai feldolgozása.” (Értelmező rendelkezés 4.§ (13.) bekezdés)

Lehet az 50 órát több projekt keretében, több év alatt teljesíteni. Ennek az az előnye, hogy többféle dolgot tudtok kipróbálni. Arra is van lehetőség, hogy egy nagy projekt keretében, vagy több, egy év alatt lefutó program keretében teljesítsétek az 50 órát.

Ha jól készítitek elő és szívvel végzitek feladataitokat rájöttök, hogy egy fantasztikus programnak és életre meghatározó élménynek lesztek részesei. Legyetek kreatívak és mérjétek fel környezetetekben, hogy miben lehettek hasznára másoknak, helyi közösségeteknek, környezeteteknek.

Rövid ismertető (klikk a képre)

Iskolai közösségi szolgálat

A jelentkezési lap innen letölthető >>>>>