Cookie-k

Kerületi versenyek

Játékos sportverseny diákolimpia

Készült: 2014. február 25. kedd

Már rutinos résztvevőként vettünk részt az idei versenyen, bár csapatunk elég komoly "fiatalításon" esett át, pl. az ötödikes  11 évesektől búcsút kellett vennünk...  így 7 olyan versenyzőnk volt, aki korábban már indult ilyen megmérettetésen. (az ő nevüket írtuk vastag betűvel)

Nemcsak csapatunk, de a feladatok is változtak, a házigazdák a Mikulás-nap közelsége miatt több feladatot ehhez alakítottak át. Csapatunknak pont ezek a feladatok nem is okoztak gondot, sőt...

Az első feladat során szaloncukrokat kellett egy Mikulás sapkába dobálni, és 24-ből 22 ott is landolt - a többi csapatok teljes ámulatára.

Vezettünk, majd a második "alagutas" feladatban a győzteshez hasonló technikával de picit lassabb végrehajtással másodikak lettünk.

A harmadik feladat  (pókjárás-rákjárás )  sorsdöntő volt. Szinte végig vezettünk, aztán elfogyott az előny, s bár utolsó emberünk visszahozta a vezetést,
sajnos a cél előtt két méterrel megbicsaklott és ismét a 2. hely lett a mienk a házigazda  és már vezető Újlaki mögött.

Ez a pici hátrány kicsit elkedvetlenítette a csapatot és a következő labdarakodós feladatban annyi hibát követtünk el, hogy 5. helyünkkel a Szabó Lőrinc iskolát is magunkra húztuk, velük azonos ponttal vártuk az utolsó feladatot és még az ezüstérem is veszélybe került.

Szerencsére a szánkóhúzós feladatot elég jól kigyakoroltuk, Ádám Lili anyukája is ügyes utazó Mikulásnak bizonyult, sőt, fergeteges volt szülői szurkolótáborunk,  így korábbi két diákolimpiai helyezésünket túlszárnyalva csapatunk a 2. helyen végzett -  mindent egybevetve kiváló szerepléssel és fantasztikus  küzdőképességgel.

Gratulálunk a csapattagoknak!

Szabó Stefi 2.a, Ádám Lili 2.b, Zsanda Adél 3.b, Bánovics Anna 3.b, Blazsejovszky Nelli 3.b, Szöllősi Zsombor 3.b, Csányi Marci 3.a. , Petkovics Bence 3.a, Molnár Anna 4.a, Apjok Réka 4.b, Seres Adél 4.b, Kelemen Csongor 4.b, Kirády Marcell 4.b, Sólyom Barna 4.b, Udvarhelyi Marci 4.b, Ivanovics  Réka 5.b

Csapatvezetők: Létay Dániel, Tompa Dávid

sport

Kerületi népdaléneklési verseny

Készült: 2013. december 22. vasárnap

Kiemelt arany helyezés

Iskolánk kamaracsoportja a kerületi népdaléneklési versenyen KIEMELT ARANY minősítést ért el és továbbjutott a fővárosi döntőbe.

A csoport tagjai: Ott Edina (5.c), Mazuch Dorina (5.c), Varga Vázsony (5.a), Szeredás Bálint (5.a)

Felkészítő tanár: Czupi Veronika

(A produkcióról készült videó az alábbi címen megtekinthető:

https://www.youtube.com/watch?v=aneNQCDwIp4   

További indulóink is szépen szerepeltek...

Bővebben ...

Kötélugró diákolimpia

Készült: 2013. november 13. szerda

Tanulóink először vettek részt ebben a sportágban kerületi versenyen és a várakozáson felül szerepeltek, igaz,

ebben sokat segített az RG-s (ritmikus gimnasztika) múlt - vagy inkább jelen...

A feladat nem tűnt bonyolultnak - 30 mp-en keresztül minél több áthajtást kellett megcsinálni a kötéllel.

Ez a legjobbaknak akár 100 felett is lehetett, a mieink számszerű eredményét hivatalosan nem közölték, de

nekünk annyi is bőven elég volt, hogy a leány 1. kcs-ban Fehér Maja (2.a) 1. lett, Szabó Stefi (2.a) pedig 3.,

a leány 2. korcsoportban pedig Apjok Réka (4.b) a gyorsasági kategóriában 3., a duplázóban 2. helyet ért el.

Rajtuk kívül még Radváényi Nóra (4.b) vett részt a versenyen és valamennyien megérdemlik a gratulációt!

Csapatvezető: Létay Dániel

2. ker. Mezei futó verseny - 8 érem!

Készült: 2013. november 13. szerda

Fantasztikusan szerepeltek tanulóink a kerületi mezei futó diákolimpián a Nagyréten.

A Kaptatón már megvillanó gyerekek közül is sokan megismételték remek eredményüket és csapataink is kitettek magukért.

1. kcs lányok: 3. Gál Zsófi 1.c

2. kcs lányok: 2. Czakó Bogi 4.b, 3. Ivanovics Réka 5.b

IMG233

 Ők  bronzérmet nyertek a csapattal is, melynek további tagjai: Molnár Anna 4.a, Apjok Réka 4.b

2. kcs fiúk: 2. Kelemen Csongor 4.b, 3. Kirády Marcell 4.b 

IMG232

Ők a fiúcsapattal is nyertek egy ezüstérmet.  További tagok: Sólyom Barna 4.b, Udvarhelyi Márton 4.b, Rékassy Botond 4.a

3. kcs fiúk: 3. Solomon Kármil 6.a

5. kcs lányok: 2. helyezett lett gimis  lánycsapatunk:

Felkészítők: Pillmann Mariann, Létay Dániel

Gratulálunk!

 

2. ker Foci Diákolimpia - 2013 ősz

Készült: 2013. november 13. szerda

4. korcsoportos csapatunk bronzérmet nyert a versenyen.

A csapat tagjai:  Bende Leó 8.b, Holicska Tamás, Medgyesi Kornél, Róbert Bálint, Seereiner Márk 7.a  Stekl Zsigmond, Kelemen Zsombor 7.b

Csapatvezető: Sió Dávid

Gratulálunk!