A könyvtár nyitvatartása és használata

Kategória: A könyvtár

A könyvtár nyitvatartása
2018/2019. tanév

Hétfő: 10-12 és 13-16
Kedd: 13-14 és 15-16
Szerda: 12-16
Csütörtök: 8-15
Péntek: 8-10 és 12-14

Könyvtárhasználati szabályok

• Az iskolai könyvtári tagságra – külön beiratkozás nélkül - jogosult mindenki, aki az intézményben tanul, vagy dolgozik.
  • A könyvtár használata ingyenes.
  • A könyvtárban kölcsönzésre egyéni és csoportos helyben használatra van lehetőség.
  • A kölcsönözhető könyvek száma: 1 kötet, gimnáziumi tagozatban: maximum 3 kötet.
  • Kölcsönzési idő: 2 hét, amely meghosszabbítható, ha más nem kereste az adott művet.
  • A kölcsönzési időt be kell tartani.
  • A kézikönyvtár kötetei nem kölcsönözhetőek, de egy-egy tanítási órára kivihetők.
  • A dokumentumok épségét, tisztaságát mindenkinek kötelessége megóvni
  • Az elveszített vagy megrongált dokumentumokat pótolni kell vagy értékét meg kell téríteni.
  • A könyvtárból bármely dokumentumot csak a könyvtárostanár tudtával lehet kivinni.
  • Dokumentumokat kikölcsönözni csak a kölcsönzési nyilvántartásban való rögzítéssel szabad.
  • A tanév utolsó tanítási napjáig minden, tanuló által kölcsönzött könyvnek vissza kell kerülnie a könyvtárba. A tartós tankönyveknek is!
  • A könyvtár használói iskolával történő jogviszony megszűnése előtt kötelesek rendezni /esetleges/ tartozásaikat.

A könyvtári viselkedés szabályai, a terem rendje

• A könyvtárat – a bejáratnál kifüggesztett - nyitvatartási időben lehet használni.
  • Az iskolai könyvtárban csak azok a tanulók tartózkodjanak, akik tanulni, kutatni, olvasni szeretnének.
  • A könyvtárban folyó munkához feltétlenül szükséges a csend és a rend megtartása.
  • A könyvtárban enni-inni nem szabad behozni!
  • A termet használóknak kötelessége vigyázni tisztaságra, bútorokra, a könyvekre, folyóiratokra.
  • A könyvbe firkálni, a könyv lapjait kitépni nem szabad!
  • A könyvtári számítógépet, tanulásra, kutatásra lehet használni, úgy hogy a csendes tanulást ne zavarja.
  • A terembe tanítási órára érkező tanulók becsengetéskor, az órát tartó tanár kíséretében vehetik igénybe a könyvtárat tanteremként.
  • A könyvtár látogatói kötelesek betartani a könyvtár használatának szabályait.
  • A könyvtár tisztaságának és rendjének megőrzése mindenki feladata és kötelessége.