A 2020/2021. tanév kezdése - a rendkívüli helyzet miatt - nem egyszerű feladat egyik oktatási intézmény számára sem, így természetesen a mi iskolánkban is adódnak nehézségek. A Budenz József Általános Iskola vezetősége és tantestülete igyekszik a gyermekek és szülők érdekeit nézni mindenek előtt, ugyanakkor a jogszabályoknak, rendeleteknek is eleget kell tennünk. A szülői elvárások sokszor nem találkoznak a lehetőségeinkkel, ezért kérjük, hogy Önök is kövessék nyomon az iskolákat szabályozó miniszteri rendeleteket, hogy megértsék a különféle intézkedéseinket, és hatékonyan tudjunk együttműködni ebben a nem mindennapi helyzetben is.

Köszönjük a sok nehéz szituációra született támogató, segítő ötletet, amelyeket mindig megvitatunk, számításba veszünk, viszont azokat egyéb körülmények miatt - melyek legtöbbször csak intézményen belül tapasztalhatóak, láthatóak – nem mindig tudunk alkalmazni.

A pedagógusok a Kréta felület „házi feladat” funkcióját, illetve a Classroom-ot használják arra, hogy az otthonmaradó diákok a tananyagból ne maradjanak le, haladni tudjanak. A feladatok naponta felkerülnek az említett helyekre, de türelmet kérünk ebben a dologban is a Kedves Szülőktől, hiszen a pedagógusoknak legtöbbször folyamatosan órája van (a sok helyettesítés miatt legtöbbször késő délutánig), ezért az említett feladatra csak a tanítás/tanulószoba/napközi után tudnak sort keríteni. Természetesen az említett okok miatti késésből fakadó házi feladatok hiányát nem kérik majd számon a tanárok a tanulókon.

Szükség esetére digitális munkarendet dolgoz ki az intézmény tanári kara szeptember folyamán, melyet az iskola honlapján közzéteszünk majd, kérjük, kísérjék figyelemmel!

Köszönjük megértő, segítő együttműködésüket!

Az Iskola Vezetősége és Tantestülete