Kedves Szülők!

ea

Szeretettel várjuk Önöket  a  szülők, a  tanárok, az iskola  szempontjából is rendkívül fontos témáról szóló előadásra!

Dr. Krasznay Csaba, iskolánk volt diákja az internet használatáról és a szülőknek ajánlott biztonságtechnikáról tart előadást gyakorlati javaslatokkal „megfűszerezve”.

Az előadás: 2015. november 16-án 17.00 órakor lesz az iskola földszinti tantermében.

Miért is fontos, hogy meghallgassák őt?

Előadónk mérnökként számos szervezetben tevékenykedik, és olyan problémákkal, élethelyzetekkel találkozik, amelyeket megoszt Önökkel. Informatikusként segítséget nyújt ahhoz, hogyan alakíthatják gyermekeik online világát, hogyan segíthetik őket az internet világában.

A korábbi előadásainak résztvevőjeként megtapasztaltam, hogy a szülők többsége nem is gondol arra, hogy gyermeke milyen online tereket ismer, milyen eszköztára alakul ki szinte korosztálytól függetlenül.

Bizonyára Önök is gyakran tesznek fel kérdéseket önmaguknak gyermekeik nevelésével kapcsolatban:

• Jól csinálom? Jól döntöttem?
  • Miért kell ezerszer megmagyaráznom valamit?
  • Az én időmben is így volt?
  • Miért nem értem saját gyermekem viselkedését, reakcióit?
  • Túl szigorú vagyok? Túl engedékeny?
  • Nem késő?

Beszélgessünk ezekről a fontos kérdésekről együtt!

Az idei tanévben három előadásra, s mindegyik után kerekasztal beszélgetésre invitáljuk Önöket:

I. előadás

témája: A kamaszkor biológiai és mentálhigiéniai változásai
előadó: Bederna Lászlóné igazgatóhelyettes asszony
időpont: 2015. szeptember 28-án 17.00 órától

II. előadás

témája: Internet biztonság – internet zaklatás?
előadó: Dr. Krasznay Csaba
időpont: 2015. november 16-án 17.00 órától

III. előadás

témája: Z generáció