Cookie-k

Versenyeredmények

Angol színjátszó fesztivál

A 2. kerületi angol színjátszó fesztiválon ARANY minősítést ért el a 7. a osztály társulata,

melynek tagjai voltak: Kovács Flóra, Koós Dániel, Koós Kristóf, Zsidró Dominik.

Felkészítő tanáraik: Garami Gábor, Szentkúti Judit

  SmileSmileSmile

 

Az egyéni versmondók kategóriájában BRONZ minősítést kapott Horváth Éva (6.b)

Angol tanára: Veresné Daróczy Edit

 

Gratulálunk mindannyiuknak!

Fővárosi népdalverseny

A fővárosi népdalverseny nagy létszámú mezőnyében szatmári népdalokkal
ARANY minősítést ért el az 5.b osztályos "Cinkelányok" nevű kamaracsoportunk.
Tagjai: Boros Júlia, Komma Kata, Székely Anikó (Király Lilien betegség miatt sajnos nem tudott részt venni.)

Szóló kategóriában Boros Julcsi székelyföldi dalokkal EZÜST minősítést kapott.

Felkészítő tanáraik: Salamon Dóra, Létay Dániel

A középiskolások között szintén arany oklevelet kapott egykori tanítványunk, Rékassy Luca, aki most
az Eötvös Gimnázium tanulója, de a felkészülésben továbbra is Salamon Dóra segített neki.

Gratulálunk valamennyiüknek!

Sikereink a 2. kerületi vers- és prózamondó versenyen

A tavalyi eredményét megismételve a 2. kerületi vers- és prózamondó versenyen az 5-6. osztályosok közt
próza kategóriában

1. helyezést ért el Fischer Blanka (5.a),
aki ezzel a fővárosi döntőbe is bejutott,
ahol az előkelő 8. helyen végzett.
Felkészítő tanára: Szántóné Csányi Zsuzsa

A 3-4. osztályosok versmondó kategóriájában

2. lett Szeredás Kristóf (4.b)
Felkészítő tanára: Simon Zsuzsa

Gratulálunk valamennyiüknek!

Címvédés a 2. kerületi jeges sportnapon

Általános iskolás csapatunk ellentmondást nem tűrve védte meg címét a 2. kerületi jeges vetélkedőn.

A Marczibányi téri jégpályán  négy iskola vett részt az eseményen, a Budenz csapatában a 17 főből 10-en voltak tagjai a tavalyi
győztes alakulatnak, és a most újonnan beállt  gyerekekkel együtt ismét nagyon erős összeállításban léptünk a jégre.

Gyorsasági és ügyességi korcsolyás számokban sem nagyon volt ellenfelünk, mögöttünk a Pitypang és a Fillér azonban fej-fej melleti
csatát vívott az ezüstért.  Ez végül az utolsó számban, a hoki-curlingben dőlt el az előbbiek javára, de eddigre mi már páholyból néztüka
versenyt, az itteni picit gyengébb szereplés már nem veszélyeztette győzelmünket, így újabb aranyéremmel és kupával lettünk gazdagabbak.

Gratulálunk a csapattagoknak! (dőlt betűvel a tavaly is győztes tanulók):

Káposztás Júlia 2.a, Bokor Mira 2.b, Pável Zoé 2.b, Ott Edina 2.c, Polgár Lilla 2.c,
Létay Csongor 4.a,Róbert Bálint 4.a,  Bokor Lili 4.b, Komma László 4.b,
Rényi Luca 5.a,
Tüske Csilla 5.b, Donáth Dorka 6.a, Nagy Olivér 6.a, Sőti Dániel 6.b,
Fazekas Mátyás 8.b, Nagy Kristóf 8.b, Szalai Kristóf 8.b.

Kísérő, felkészítő pedagógusok: Tompa Dávid, Létay Dániel

jeges2011

Fővárosi Kazinczy-verseny

A fővárosi Kazinczy-versenyen 8. helyen jutott az országos döntőbe Újvári Alexandra 13.a osztályos tanulónk.

Felkészítő tanára: Pleskó Ilona

Gratulálunk!

Gyerekbábosok Fővárosi Találkozója 2011

Folytatták hagyományosan jó szereplésüket bábosaink, az öt fődíjből kettőt is elhoztak a Budenz csoportjai.

 

Az 5.a osztályos Katicák "A császár új ruhája" című előadásukkal értek el ARANY minősítést.

A csoport tagjai:
Benke Bianka, Fischer Blanka, Frühauf Csongor, Jengibarjan Máté, Kara Ádám, Lőrincz Laura, Pentz Boróka, Rényi Luca, Soede Lucille

Felkészítő tanáraik: Szabadosné Gólya Éva, Éliásné Bódi Erika

 

Az 1.a osztályos Kiskaticák csoport is kitett magáért, a kicsik  "Az állatok iskolája" című előadásukkal nyertek ARANY oklevelet, sőt,
ők képviselhetik iskolánkat az országos fesztiválon Egerben is.

A csoport tagjai:
Bíró Anna Babett, Jankovits Anton, Markó Jázmin, Molnár Bendegúz, Páli Zsombor, Rácz Lili, Rékassy Botond, Rényi Péter, Scharek Angéla,
Trunkó Boldizsár, Vincze Botond

Felkészítő tanáruk: Szabadosné Gólya Éva

GRATULÁLUNK!

2. ker . tavaszi labdarúgó diákolimpia

Ismét döntőbe jutott és ott ezüstérmet nyert 6. korcsoportos gimnazista csapatunk.

A csapat tagjai: Lesti Bendegúz 10., Szántó Péter 12., Bogdán Bence 13.a, Dóra Béla 13.a, Holló Gergely 13.a,
Horváth Dániel 13.a, Kormos Benjamin 13.a, Gergely Ábel 13.b, Moldován Tibor 13.b, Csiszár Róbert  Alap. V.,
Mórádi Szabolcs Alap.V.

Felkészítő tanáruk: Tompa Dávid

GRATULÁLUNK!

Copyright

Copyright © 2020 Budenz József Általános Iskola és Gimnázium. Minden jog fenntartva.
Weboldalépítés: Glorius Art Studio

OM azonosító: 034802
1021 Budapest, Budenz út 20-22.
Tel: +361-394-3177